Новини

„Видабаскет“ победи „Чардафон“ Габрово със 79:54 точки

Мъжкият отбор на „Видабаскет“ записа категорична домакинска победа над „Чардафон“ Габрово в среща от редовния сезон на Българската баскетболна лига, А група, Център. Видинчани спечелиха мача със 79:54 точки пред пълните трибуни в Спортната зала „Фестивална“.

Неделната среща от 12-я кръг на първенството на Българската баскетболна лига бе първото домакинство на видинчани за последните три години. Възпитаниците на играещия треньор Юлиян Колев показаха най-доброто от себе си пред родната публика и взеха реванш срещу „Чардафон“ Габрово. Припомняме, че в предишните два мача срещу този съперник през сезона видинчани отстъпиха с 56:58 и 56:78 точки. Вчера „Видабаскет“ започна неуверено срещата и допусна гостите да натрупат преднина от 7 точки. Постепенно домакините заиграха по-уверено пред собствената си публика и първата част завърши с минимална преднина за „Чардафон“ 19:20. Оттук нататък „Видабаскет“ изцяло владееше положението на игрището, взе втората четвърт с 16:11 и се оттегли на почивката с три точки преднина 35:31. В третата четвърт и двата отбора заложиха на защитата, а вкараните кошове бяха малко на брой. След нея домакините запазиха водачеството си с 46:39 точки. В последната част видинчани бяха изцяло по-добрия отбор на терена, като мача доиграха юношите на клуба, които влязоха от резервната скамейка. Най-резултатен за видинчани бе Филип Емилов, който завърши с 27 точки, Никола Емилов добави 12, а Теодор Киров записа 10.

Следващото домакинство на „Видабаскет“ е на 12-ти март, когато в Спортната зала „Фестивална“ гостува тимът на „Локомотив“ Горна Оряховица.

За още новини последвайте нашата фейсбук страница.