Новини

През почивните дни Видин ще бъде домакин на финалната част на турнира за Купата на ББЛ

На 14 и 15 март спортна зала „Фестивална” ще бъде домакин на финалната част на турнира за Купата на Българската баскетболна лига за 2026 година.

През почивните дни Видин ще се превърне в истинска баскетболна арена. В оспорвана битка за Купата на Българската баскетболна лига за 2026 година ще влязат четирите най-добри отбора. В събота, 14 март от 16 часа един срещу друг се изправят Шоутайм” –  Варна и „Сливен баскет”. От 18 часа пък е двубоят между домакините  от „Видабаскет” и „Вълци” Разград. Срещата, която ще определи тазгодишния носител на трофея, е насрочена за неделя, 15 март, от 15 часа. Мачът за Купата ще противопостави победителите от двата полуфинала. „Надявам се да направим един хубав баскетболен празник”  – заяви президентът на Баскетболен клуб Видабаскет Людмил Радулов.

Два дни, четири отбора и един трофей – всичко това обещава истински баскетболен спектакъл за феновете в града. Ако си във Видин, това е събитие, което не трябва да се изпуска!!!