Новини

Волейболният отбор на Белоградчик победи „Сливнишки герой“ с 3:2 гейма

Волейболистите на „Град“ Белоградчик стартираха с драматичен успех участието си в Западната група Висша лига при мъжете. Воденият от Христо Христов тим надделя над „Сливнишки герой“ с 3:2 гейма в среща от първи кръг на първенството.

Тимът от Северозапада поведе от самото начало и запази превъзходството си до самия край. Във втория гейм гостите поеха инициативата, като владееха положението в началото, но състезателите от Белоградчик успяха да обърнат играта в своя полза. Мачът продължи равностойно за кратко, но след 17-та точка съперникът бе пречупен.

„Град“ Белоградчик поведе с 2:0 гейма. В третата част играта бе изцяло под на „Сливнишки герой“. Четвъртият гейм премина също при доминацията на сливенския отбор и мачът влезе в тайбрек. Там състезателите на Христо Христов показаха характер и по-добра техника. Така успехът бе факт след два часа игра.

Резултатите в отделните геймове: 25:18, 25:20, 20:25, 18:25 и 15:9 точки.

С тази победа тимът от Града под скалите записа първите си две точки и заема 5-та позиция в таблицата. Отборът на Сливен е  6-ти с 1 точка.

За още новини последвайте нашата фейсбук страница.