Новини

„Бдин“ разгроми „Боруна“ Царева ливада със 7:0

В събота на стадион „Георги Бенковски” видинчани изиграха мач от есенния полусезон на Северозападната трета лига. Срещата бе изигра пред на 200 зрители.

Гостите от „Боруна“ започнаха мача с 10 състезатели и без резервни играчи. Почти целият мач се игра около наказателното поле на противника.

Първото попадения бе на Цветомир Тодоров в 13-та минута. В 19-та минута Николай Цветков центрира топката в наказателното поле, но в стремежа си да избие защитникът на гостите Марин Пендов си отбеляза автогол. Третото попадение стана факт 4 минути по-късно. Николай Цветков засече центриране на Мартин Николов за 3:0. Цветомир Тодоров отбеляза и втория си гол в мача в 30-ата минута. Първото полувреме завърши при резултат 5:0, след като в 42-ата минута Ивайло Иванов изпълни майсторски пряк свободен удар.

През втората част треньорският щаб на „Бдин“ пусна в игра част от юношите на клуба. В 60-та минута Стойчо Стойков отбеляза за 6:0. Две минути по-късно крайният резултат оформи бразилският централен нападател на домакините Емануел Виейра Де Соуза.

След тази победа „Бдин“ Видин остава на първо място във временното класиране на Северозападната трета лига. В последния кръг на есенния полусезон видинчани гостуват на отбора на „Павликени“.

За още новини последвайте нашата фейсбук страница.