ОУ „Любен Каравелов” във Видин откри нов STEM център
STEM центърът за природни науки, изследвания и иновации на основно училище „Любен Каравелов” във Видин бе открит с тържествен водосвет.
Директорът на учебното заведение Любка Найденова заяви, че намерението на ръководството е той да бъде отворен целогодишно, така че учениците да могат да оползотворяват пълноценно свободното си време. Процесът по кандидатстването с проекта е бил дълъг и сложен, а реализацията му е наложила известна реорганизация в училището, поясни още директорката.
STEM центърът е разположен на близо 900 квадратни метра на 4-я етаж в училищната сграда, където са ситуирани и 6 учебни зали, разполагащи с интерактивен дисплей. Той е място за интердисциплинарни занятия и работа на екипи, които извършват различна изследователска дейност.
За още новини последвайте нашата фейсбук страница.
- Във Видин официално бе открит новият мотосезон
- Дреновец отбеляза „Флоралия“ – римски празник на пролетта и цветята
- Евроклубът в ГПЧЕ „Йордан Радичков“ отбеляза Деня на Европа с празник под надслов „Мост между поколенията и Шоко-Европа“
- Наградиха победителите в областния кръг на XXIII национален конкурс „Бог е любов“