НЧ „Цвят 1870“ във Видин – в навечерието на Цветница
Читалище „Цвят 1870“ отбелязва 153-тата годишнина от своето основаване. Културната институция ще проведе рисуване на асфалт за деца, литийно шествие и тържествен концерт.
Век и половина история, както и факта, че Читалище „Цвят“ е най-старата културна институция във Видин, е сериозен повод за гордост, но и огромна отговорност. Това заяви секретарят на читалището Любомир Илиев. За патронния празник, Цветница, който се явява и имен, и рожден ден на институцията.
Повече за дейността видинското читалище, както и за събитията около отбелязването на 153-тата годишнина от създаването му, можете да видите в предаването „Пресечна точка“ по Телевизия Видин, тази вечер, веднага след емисията новини.
За още новини последвайте нашата фейсбук страница.
- Удължават се сроковете за прием на заявления по две интервенции за преработка на селскостопански продукти

- Младежка трудова борса „WORK FEST: Намери си работа за 1 ден” 2026 се проведе във Видин

- Заседание на Областния съвет за развитие

- ОбС-Видин ще гласува календарите с културни, спортни и образователни събития


