Новини

Наградиха победителите в общинския етап на ученическите игри

Близо 750 деца от 80 отбора се включиха в Общинския кръг на ученическите игри за учебната 2022 – 2023 година. Днес в спортна зала „Фестивална” бяха наградени победителите в отделните дисциплини.

По традиция община Видин проведе общинския кръг на ученическите игри за учебната 2022-2023 година. В него се включиха 12 училищни отбора, като 11 от тях бяха от видински учебни заведения и един бе от Дунавци. Ученическите игри се провеждат в шест вида спорт  – футбол, волейбол, баскетбол, лека атлетика, тенис на маса и шахмат. По правила, определени от Министерството на младежта и спорта състезанията се провеждат в три възрастови групи.

Награждаването на най-добре представилите се отбори в отделните спортни дисциплини. В категория баскетбол във възрастова група 5-7 клас първо място спечели отборът на Основно училище „Иван Вазов“. Във втора и трета възрастова група, съответно 8-10 и 11-12 клас  победители  станаха представителните отбори на Профилираната природо-математическа гимназия „Екзарх Антим Първи”.

Сходно бе класирането в трите възрастови групи и в категория футбол. Призовите места спечелиха отборите на Основно училище „Иван Вазов“ и Видинската Природо-математическа гимназия. Сред голмайсторите на турнирите пък се наредиха Стивън Матеев, Момчил Доцински и Георги Георгиев, които получиха индивидуални призове.

В дисциплината волейбол първо място при девойките в първа възрастова група зае отборът на Средно училище „Цар Симеон Велики“, втора възрастова група бе оглавена от тимът на ГПЧЕ „Йордан Радичков”, при девойките 11-12 клас купата грабнаха представителите на Природо-математическата гимназия. При юношите в трета възрастова група на първо място се класира отборът на Царското училище.

В дисциплината тенис на маса при момичета във възрастовите групи 5-7 и 8-10 клас купи спечелиха представителите на Средно училище „Петко Рачов Славейков“. При момчетата пък най-добре по тенис на маса се представиха учениците от „Цар Симеон Велики” и Професионална техническа гимназия „Васил Левски“.

В дисциплината лека атлетика призовите места си спечелиха отборите на Основно училище „Иван Вазов“, Средно училище „Цар Симеон Велики и Математическата гимназия.

В дисциплината шахмат смесени отбори купи грабнаха отново представителите на видинската гимназия „Екзарх Антим Първи“.

За още новини последвайте нашата фейсбук страница.