НовиниСПОРТ

Мотокрос Рупци 2023

През почивните дни край видинското село Рупци се проведе състезание по мотокрос. 65 състезатели, разделени в 9 класа, премериха сили на трасето с 12 елемента и дължина 1 800 метра.

Атрактивната надпревара от областта на моторните спортове бе открита от заместник-кмета на община Видин по хуманитарни дейности и социална политика Борислава Борисова. Организатори на събитието бяха Емилиян Евтимов, Станислав Марков и Мирослав Илиев. Освен специалната писта бяха изградени всички необходими съпътстващи съоръжения, подкрепителни пунктове, рекламни шатри и паркинг за зрителите. Трасето се намираше на около 4 километра от околовръстното шосе на Видин. Надпреварата се проведе по всички правила на републиканския шампионат, а входът бе свободен. През първия ден се проведоха техническа конференция, опознавателни обиколки и свободни тренировки.

След провеждането на всички стартове и края на състезанието през втория ден бяха наградени победителите. В клас МХ50 на първо място се нареди Марин Палама от Румъния. В следващия клас МХ65 кубика победител стана Теодор Иванов. В клас МХ85 кубика на най-високото място на почетната стълбица се изкачи Йордан Йорданов. В клас МХ OPEN 250 кубика първото място бе спечелено от Георги Иванов. В най-големия и най-зрелищен клас МХ OPEN 450 кубика победител стана Емилиян Георгиев. В клас МХ2 призът грабна Даниел Стефанов, а в другия клас МХ1 най-бърз бе Адриян Владимиров. При ветераните победител стана Николай Петров, а най-накрая бяха раздадени подаръци и на клас аматьори, които са бъдещето на този спорт. И както повелява традицията, накрая успехите бяха полети с шампанско.