Любка Ковачева е новият председател на Клуба на инвалида в Белоградчик
Любка Ковачева е новият председател на Клуба на инвалида в Белоградчик. Тя бе избрана единодушно на проведеното отчетно-изборно събрание на организацията в скалния град Ковачева ще заема председателския пост за срок от пет години, колкото е мандатът според устава на клуба.
Клубът на инвалида в Белоградчик проведе отчетно-изборно събрание. Форумът бе открит от организатора и касиер на клуба Румяна Асенова, която представи отчетен доклад и отчета на ревизионната комисия.
Любка Ковачева представи отчетния доклад на общинската организация и акцентира върху основните моменти от дейността на Клуба, разпределението на помощи и хранителни продукти, както и подкрепата, която членовете получават от различни организации.
Специална благодарност бе изказана на кмета на общината Боян Минков и неговия екип за отпуснатия бюджет от 12 хиляди лева за 2025 година. С тези средства Клубът на инвалида е реализирал редица инициативи, организирал празници и екскурзии за своите членове.
След обсъждане на отчетите, събранието премина към избор на ново ръководство.
Така събранието единодушно избра Любка Ковачева за председател на Клуба на инвалида в града под скалите.
Кметът Боян Минков пожела на всички членове да бъдат здрави и да живеят спокойно в един чист и приветлив град, за което общинското ръководство работи всекидневно.
Приветствия към присъстващите поднесоха и председателят на Съюза на инвалидите във Видин, Ваньо Диков, както и директорът на дирекция „Социално подпомагане“ в Белоградчик, Илияна Веселинова.
През следващите пет години Клубът на инвалида в Белоградчик ще продължи да развива своите дейности, да подкрепя членовете си и да реализира нови инициативи, с които да подобрява качеството на живота на хората с увреждания в общината.
