Новини

След победа „Бдин” отново оглави временното класиране

Футболистите на „Бдин“ Видин победиха с класическото 3:0 дублиращия отбор на „Ботев“ Враца в среща от 19-я кръг на Северозападната Трета лига. Така видинчани отново оглавиха временното класиране, след като досегашният водач „Локомотив“ Мездра завърши наравно при резултат 0:0 като гост на „Боруна“ Царева ливада.

Мачът на стадион „Георги Бенковски“ не предложи много красив футбол, но видинчани успяха да отбележат три безответни гола, което им донесе необходимата победа. В 14-та минута Стойчо Стойков центрира отдясно, а Тома Ушагелов засече топката отблизо за 1:0. Две минути след началото на второто полувреме Александър Соколов проби в наказателното поле на гостите, но преди да нанесе удар защитник на „Ботев“ го спъна, а главният съдия Христофор Петков отсъди дузпа. Опитният нападател на домакините реализира и направи резултата на 2:0. Четири минути преди последния съдийски сигнал, след разбъркване пред вратата на гостите, топката попадна у Стойчо Стойков, който оформи крайното 3:0. Вратарят на „Ботев“ Враца напусна терена с контузен глезен и бе откаран с линейка за преглед във видинската болница. Гостите претендираха за нарушение в атака, но главният съдия бе категоричен, че голът е редовен.

След този кръг и „Бдин“ Видин, и „Локомотив“ Мездра имат по 49 точки, но видинчани отново се изкачиха на върха във временното класиране с по-добра голова разлика и победа в прекия двубой. Следващата събота, 25-ти март, от 14 и 30 часа, „Бдин“ гостува на едноименния отбор от град Левски.

За още новини последвайте нашата фейсбук страница.