Новини

Отборът на ГПЧЕ „Йордан Радичков” – спечели областното състезание „Млад огнеборец“

Младежкият противопожарен отряд на видинската езикова гимназия „Йордан Радичков” е първенец на 22-то издание на ученическото състезание „Млад огнеборец”. Тази година в него премериха сили 8 отбора, сформирани от училищата в общините Видин, Кула и Ружинци.

На видинския стадион „Георги Бенковски” днес се проведе 22-то издание на Областното състезание на Младежките противопожарни отряди „Млад огнеборец”. Надпреварата официално бе открита от комисар Стилиян Пешев – директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” във Видин.

В надпреварата се включиха отборите на осем училища от областта. Сред тях бяха представители на Видин, Кула, Дунавци и Дреновец. Жребий определи последователността на отборите. Първи стартира младежкият противопожарен отряд на училище „Христо Ботев” от Дунавци. По традиция учениците се състезаваха в две много технични и атрактивни дисциплини „Бойно разгръщане на състезателна пътека” и 400 метра щафетно бягане с препятствия. В отборите бяха включени по 10 състезатели на възраст от 12 до 16 години, като девет от тях участваха активно и един бе резерва. Наблюдаваше се изключително оспорвана надпревара.

След двете състезателни дисциплини, крайното класиране изглеждаше така – на осмо място се класираха представителите на Средно училище „Никола Йонков Вапцаров” от Дреновец. Седмата позиция бе за младите огнеборци от училище „Васил Левски” от Кула. Шести в комплексното класиране се нареди отборът на видинското основно училище „Иван Вазов”. Петото място зае тимът на училище „Петко Рачов Славейков”. Четвърти пък остана отборът на Професионална гимназия „Професор доктор Асен Златаров”. В челното класиране третото място спечелиха младите огнеборци от видинската Профилирана природо-математическа гимназия „Екзарх Антим Първи”. Отборът на училище „Христо Ботев” от Дунавци  зае почетното второ място.

Екипът на Телевизия Видин пожелава достойно представяне на младите огнеборци от Гимназията с преподаване на чужди езици „Йордан Радичков” на предстоящото републиканско състезание, което ще се проведе през месец юни.