НовиниСПОРТ

ВК „Град” Белоградчик отстъпи с 0:3 гейма от ВК „Черноморец Бяла – 2008”

Първо домакинско поражение претърпя Волейболен клуб „Град” Белоградчик. Отборът от скалния град отстъпи с 0 на 3 гейма от „Черноморец” Бяла.

Пред близо 200 души в спортна зала „Васил Михайлов” в Белоградчик, тимът на „Град” стартира новия сезон в Национална волейболна лига Висша лига. В първия кръг възпитаниците на Красен Христов приеха тимът на „Черноморец” Бяла. Разковничето беше още в първия гейм, който вървеше точка за точка, но в края по-опитния състав на гостите се поздрави с успех. Последващите два гейма домакините започваха с пасив от няколко точки и бяха в ролята на догонващи. За съжаление, опитите да се върнат в двубоя бяха неутрализирани от противника и отборът на Белоградчик загуби с 0 на 3 гейма, съответно при резултат 26: 28, 19 : 25, 19 : 25 точки.

В следващия кръг отборът на Волейболен клуб „Град” Белоградчик посреща основния фаворит в групата „Дунав” Русе. По програма срещата ще се изиграе на 4 ноември, събота от 16 часа в Спортна зала „Васил Михайлов” в Белоградчик.